vesipiip  tooted  teenused  tellimine  galerii  tagasiside 
 
     
Eesti esimene spetsiaalne vesipiibuleht!
 

 

 
 
 
 


 
     
 

KKK

 
 

 
  Korduma kippuvad küsimused:


1. Kas on tõsi, et tund aega vesipiibutamist võrdub saja sigaretiga, nagu ajakirjanduses keegi väitis?

 
Ei ole. Kuigi suitsu maht võib isegi samas suurusjärgus olla, on koostised erinevad. Kui mittesuitsetaja (ilmselt ka suitsetaja) tõmbaks tunni jooksul 100 sigaretti, siis ta sureks ära, aga isegi mitu tundi vesipiibutamist ei aja köhimagi.

2. Samuti pillas keegi ajakirjanduses pärli, et vesipiibutamine viib sigaretisuitsetamiseni, mis omakorda viivat narkootikumide tarbimiseni?

 
Samasugune kollijutt, nagu näiteks see, et suudlemisest jääb rasedaks.
 Kui keegi veel ajakirjandusest läbikäinud vesipiibuvastase laimukampaania tegelikust sisust aru ei ole saanud, siis vihjeks niipalju, et on palju ametnikke (sh. rahva tervise eest vastutavaid), kes peavad oma ametikoha olemasolu õigustamiseks ka pidevalt millegagi tegelema. Ja kui midagi targemat hetkel teha ei ole, siis kasvõi lauslollusega, mille alla liigitub ka nimetatud kampaania.
 Õnneks võis kampaania ajal Delfi ja Postimehe arvukaid teemakohaseid kommentaare lugedes veenduda, et nõuka ajast pärilt mentaliteet, kus kõik mida lehes kirjutatakse või raadios rääritakse on puhas kuld, hakkab kaduma, ning inimestel on tekkinud võime ka iseseisvalt mõelda.
 Kel aga siiski kahtlusepisik hinges, et mine tea, järsku oli mainitud kampaanias ka kübeke tõtt, soovitame netis kolades end asjaga kurssi viia. Kõige lihtsam tee selleks on sisestada näiteks Google otsingumootorisse sõna nagu sisha, nargile, hookah või waterpipe, ning tulemuste seas leidub piisavalt läbiviidud uuringuid ja muudki huvitavat.

3. Kas vesipiibu suitsetamine võib tekitada sõltuvust?

Kuna ka vesipiibusuits sisaldab nikotiini (kuigi oluliselt vähem kui sigareti oma) siis pikemaajalisel regulaarsel tarvitamisel tekitab see sõltuvust. Samas tuleb märkida, et kuigi vesipiip.ee tegijad tunnevad paljusid, kes juba aastaid aegajalt vesipiipu teevad, ei tea me kedagi, kes sellest sõltuvusse oleks jäänud. Tavaliselt piibutatakse peale vesipiibu soetamist mõnda aega päris tihti, siis aga jääb asi soiku ja piip nurka seisma, ning leiab rakendust alles näiteks siis, kui seltskond külas on ja juba "lõbusas tujus" ollakse.

4. Kui asendada vesipiibus vesi veiniga, kas siis jääb purju?

See ei ole võimalik, kuna sel viisil satub organismi kaduvväike kogus alkoholi. Kui see aga nii oleks, siis oleksid kõik alkoholitootjad juba ammu pankrotis, kuna keegi enam ei jooks, vaid hingaks veinipudeli pealt näiteks iga õhtu paar korda ja saaks niimoodi ühe pudeliga aastaid läbi. Kui aga asendada vesi kange alkoholiga (näiteks viinaga), siis ei ole võimalik piipu teha, kuna aurud löövad hingest kinni. See on sama effekt, kui püüda avatud viinapudeli seest sügavalt õhku sisse hingata.

5. Kas vesipiibu abil saab ka narkootikume, näiteks kanepit tarvitada?

Kanepit saab tarvitada isegi tühja plekist õllepurgi abil, rääkimata piipudest sh. vesipiibust. Küll aga räägivad kõik narkomaanid justkui ühest suust, et vesipiipu on nende "kalli kraami" tarbimiseks mõttetu kasutada, kuna liiga palju pidi raisku minema. Seetõttu nad kasutavadki selleks õllepurke ja Eestis poodides vabalt müüdavaid spetsiaalseid kanepipiipe.


6. Kui tihti peaks oma piipu puhastama?

Vesipiipu peab sooja veega läbi pesema ja vaasis vett vahetama enne IGAT piibutamist. Tihti küsitakse, et varem maitses vesipiip hästi, aga nüüd on kuidagi kange ja vastiku maitsega, ajab köhima jne,  et millest see olla võib. Võime 100% kindlusega väita, et juhul kui kasutate spetsiaalset hõbepaberit ja normaalset sütt (Euroopas toodetud) ja tubakat (Bigg Steam Stones, Al Fakher), siis on viga puhastamata piibus.
Kui puhastate piipu regulaarselt pole vaja seda igakord harjaga seespoolt nühkida, piisab kui lasete keskmisest torust natuke aega sooja vett läbi voolata. Samuti tuleb loputada tubakapits. Harja läheb vaja alles siis kui puhastamata piip on pikemaks ajaks seisma jäänud.

7. Kas vesipiip võib plahvatada?

Mitte rohkem kui näiteks hambahari, võileib, lillevaas, vms. Haapsalus kus 3 noorukit viga said ei plahvatanud mitte vesipiip vaid vesipiibu kõrvale visatud lõhkeainepakett, mis oli sõjaväest varastatud. Loomulikult vesipiibu vaas purunes ja lähedalseisjad said klaasikildudest vigastada.

8. Kust leida suurim vesipiibu valik Eestis?


Suurima valiku soodsate hindade ja parima kvaliteediga vesipiipe, sütt ja lisavarustust leiab klikates siia - Vesipiip