vesipiip  tooted  teenused  tellimine  galerii  tagasiside 
 
     
Eesti esimene spetsiaalne vesipiibuleht!
 

 

 
 
 
 


 
     
 

Õpetus

 
 

 
  Täida vesipiibu veenõu veega. Vett peab panema niipalju, et vesipiibu metallosa all olev toru jääks 4-3 cm sügavusele vee alla. Aseta piibu ülemine osa vaasi külge ning veendu, et see on kinnitatud tihkelt ning õhukindlalt. Seda on kõige lihtsam saavutada kui teed tihendi enne peale keeramist märjaks.

Kinnita voolik piibu metallosa külge. Ka siin peab ühenduskoht olema hermeetiline.Kontrollimaks kas paigaldasid piibu erinevad osad õhukindlalt aseta oma käsi piibu peale ning ime ise läbi vooliku tugevasti. Kui sa tunned käel tõmmet ning näed vees mulle, siis on kõik paigaldatud õigesti. Kui aga ei ilmne kumbagi eelpool nimetatud tunnust, siis on kuskil õhu väljavool.

Kui õhu väljavoolu ei esine, siis pane näppude vahel sõmeraks tehtud vesipiibutubaks õhuliselt "tubakapitsi" nii, et viimane saaks triiki täis.

Võta paraja suuruse ja paksusega tükk alumiiniumfooliumit. Parim on spetsiaalselt vesipiibu jaoks toodetud foolium, mida leiab SIIT.
 Läikivam pool jäta allapoole ja kata sellega tubakapits tihkelt. Kui kasutad tavalist küpsetamiseks mõeldud fooliumit, siis see võib olla liiga õhuke ja teda tuleb panna 2 või isegi 3 kihti.
Seejärel suru tubakas kergelt kokku (mitte tugevalt!). Torka fooliumisse hambatiku või nõelaga paarkümmend auku. Siis tõmba foolium servadest pigistades pingule, nii et ta jääks ca 1mm kaugusele tubakast.


Võta tangidega söetablett ning läida see kahest otsast põlema. Kasuta kindlasti ainult selleks ettenähtud kiirsüttivat söebriketti mis toodetud Euroopas, nii väldid asjatut närvi ja tervisekulu. Parima valiku hea hinnaga sütt leiab SIIT.
Aseta süsi seniks tuhakandikule kuni see lõpetab sädelemise ja on läbinisti hõõguv, sisetingimustes saab söe kiiremalt hõõgvele kui sellele peale sädelemist peale puhuda, väljas teeb seda tuul. Nüüd paiguta süsi tubakapitsi katvale fooliumile.
Et saavutada veelgi paremat ja mahedamat maitset võib ka söetableti enne süütamist pooleks murda ja asetada pärast mõlemad pooled tubakapitsile mõningase vahega.
NB. Kui teie piibu tubakapits on keskmisest suurem on võimalik et ühest söetabletist ei piisa, ning otstarbekas on sellisel juhul panna lisaks veel üks pooleks murtud söetablett.

Kui kõik eelnev on tehtud siis ime voolikust. Suits käib läbi vee ja koguneb piibu vaasi ülemisse otsa.

Peale kolme-nelja mahvi on piip nö. käima tõmmatud ning võidki alustada nautimist :)

Mitme voolikuga ja ilma vastavate klappideta piibu puhul tuleb jälgida, et nende voolikute otsad, kust parasjagu ei tõmmata, oleksid suletud, kuna ainult ainult nii on saavutatav piibu toimimiseks vajalik vaakum.
Kui piibu kokkupanekul peaks siiski küsimusi tekkima, helistage julgelt 5112599 ja aitame.


PS. Päris häid õpetusi ja nippe vesipiibu käimapanekuks leiad ka vesipiibu blogist - Vesipiip